Ogrodzenie z PCV na plot i bramę ogrodzeniowa nie przekraczające wielkości 2,2 m stawiane pomiędzy dwoma sąsiadującymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności formalnych.

Dotyczy to także ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia plotki Winylowe na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu powinno określać rodzaj ogrodzenia, metodę zrealizowania jego instalacji i proponowany dzień startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia wypada doczepić deklaracje o prawie do dysponowania nieruchomością w zamysłach budowlanych i jeśli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Niekiedy do budowy ogrodzenia plastikowe na plot i bramkę ogrodzeniowa wymagane są dodatkowe uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na miejsce wjazdu.


Stawianie płotu można zacząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie uprzednio sprzeciwu.

Protest może być w sytuacji, kiedy zamierzane ogrodzenie plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet jest nieadekwatne z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W sytuacji gdy proponowane balustrady z plastyku na plot i bramkę ze sztachetek przypuszczalnie może grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Brak zapoczątkowania robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w przypadku chęci postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s